Підземні укриття

Що таке укриття?

Укриття – це приміщення, які можуть використовуватися для сховища під час виникнення надзвичайних ситуацій, таких як обстріли. Найпростішими варіантами є цокольні та підвальні приміщення будинків, підземні паркінги та підземні переходи, особливо ті, які мають кілька виходів, один з яких знаходиться за межами будівлі.

Такі приміщення часто використовуються як магазини, спортзали, склади тощо, але власники повинні знати про їхнє призначення на випадок надзвичайних ситуацій та бути готові дати доступ людям. Рекомендуємо заздалегідь домовлятися з власниками про можливість використання таких приміщень та взяти їхні контактні номери телефонів.
Також мешканці міст з метрополітеном можуть використовувати платформи станцій або переходи як укриття під час надзвичайних ситуацій.
Сховище призначене для тривалого перебування людей під час надзвичайних ситуацій і зазвичай є герметичною спорудою.
Для пошуку таких приміщень, варто шукати позначки “Укриття” або “Об’єкт цивільного захисту”. Крім того, на місці повинен бути зазначений номер телефону особи, яка може відчинити двері сховища у разі небезпеки. Якщо номер телефону відсутній, можна звернутися до місцевої влади за інформацією.

Використовування метро як укриття

У воєнний час деякі станції метрополітену у Києві, Харкові та Дніпрі, а також підземні станції швидкісного трамваю в Кривому Розі можуть використовуватися як укриття. Ці станції можуть бути доступні цілодобово, включаючи час комендантської години.
У Києві, в ході повітряної тривоги, можна потрапити в метрополітен безкоштовно, пройшовши через турнікети з ручним контролем. Якщо ви хочете увійти в метро під час комендантської години, потрібно запросити постового поліцейського. Номер телефону для цього зазвичай розміщений на вході до підземки, або можна натиснути на дзвінок вестибюля поруч з входом до метро. Правоохоронці організують прохід в укриття в цьому випадку.
У містах Харків, Дніпро та Кривий Ріг станції метрополітену доступні для використання цілодобово. В Дніпровському метро є окремі кімнати для обслуговуючого персоналу, які відчиняються для матерів з дітьми. Там тепліше, ніж на платформі, і є душ. Щоб потрапити до цих кімнат, необхідно звернутися до працівника метрополітену.
Варто мати на увазі, що в укриттях на станціях метро можлива перевірка документів, тому важливо мати при собі посвідчення особи. Також необхідно залишатися в укритті, доки не буде оголошено про кінець тривоги.

Правила поведінки в укритті

Перед тим, як зайти в укриття, необхідно перекрити газ, електрику та воду вдома, зачинити вікна та вентиляційні отвори.
Якщо ви не зможете самостійно покинути приміщення, повідомте про це своїх сусідів.
В укриття не можна брати:
Людей з дітьми розміщують у спеціально відведеному місці в укритті. Людей зі зниженим самопочуттям можуть розмістити в медичній кімнаті або біля конструкцій огородження та більш близько до вентиляційних отворів. Також важливо облаштувати окреме приміщення для туалету.
У приміщенні забороняється курити, шуміти та запалювати свічки без дозволу. Дисципліна повинна дотримуватися, а рух у приміщенні повинен бути зведений до мінімуму.
Коли ви перебуваєте в укритті, слідкуйте за оголошеннями через радіо та не залишайте приміщення до повідомлення про те, що можна виходити безпечно. Приміщення можна покинути раніше, якщо укриття пошкоджене.

Залишились запитання?

Безкоштовна консультація спеціаліста